Sanatorium Šumperk

SANATORIUM ŠUMPERK (Česká republika)

Toto sanatorium sloužilo na plicní choroby (tuberkulóza, anthrax). Do tohoto zdravotnického střediska byli přiváženy především děti, slavnostního otevření se dočkalo v roce 1899. Spoustu dětí zde zemřelo, celkem něco kolem 5000 (V té době se tuberkulóza léčila špatně, anthrax vůbec – i dnes je smrtelný). Hydroterapeutické plicní dětské sanatorium zaniklo v roce 1981. Po listopadu 1989 toto zařízení spadalo pod Nemocnici Šumperk a sloužilo i jako psychiatrická léčebna – pobočka psychiatrické léčebny ve Šternberku po listopadu 1989. Tato léčebna lákala i lovce duchů z jiných zemí. Nejvíce se zde objevovalo paranormálních aktivit v letech 1996-2001. Zjevovalo se tady hodně paranormálních jevů. Podivné zvuky, tajemná světla a stíny, mlžně postavy, tváře vyhlížející z oken. Dokonce ani bezdomovci se zde vůbec nezdržovali a pokud ano, ve velmi krátké době toto místo opouštěli. Někdy jsou viděny i venku malé děti jak si hrají. Nejvíce se mluví o malinké holčičce s šátkem kolem krku, jak chodí se svojí panenkou po pokoji kolem dokola. Několik lovců duchů již potvrdilo, že jí vidělo a následně zmizela jak „Pára nad hrncem“. Citlivější člověk, zde má v blízkosti objektu velmi stísněné, tíživé až dusivé pocity, stavy beznaděje, špatně od žaludku. Další zajímavostí je, že v celém objektu se hodiny zastavili na 12:00.Toto sanatorium je bohužel v dnešní době oploceno a všude jsou nainstalovány alarmy, takže je nemožné se tam dostat. V přední části areálu, v blízkosti vrátnice byla budova tehdejšího kojeneckého ústavu, dnes slouží jako obytná vila. Nicméně i zde byly zaznamenány rodinami paranormální aktivity v podobě často se opakujícího dětské pláče a to především ve večerních a nočních hodinách.

Pokud se podíváme do velmi daleké historie tohoto areálu „hydroterapeutického plicního sanatoria“, zjistíme, že zde byla cca od 15 století a především od 17. století velmi silní aktivita negativních energií a vibrací ze smrti, utrpení, nelidské bolesti, prokletí, hořkosti, beznaděje a to především díky nechvalně proslulým „čarodějnickým procesům“, při nich bylo upáleno 56 nevinných měšťanů města Šumperka. Mezi dušemi daných dětí se tak pohybovaly i duše upálených, ale i popravených osob z dob povýšení města na město královské, kdy tudy vedla obchodní cesta do nedalekého Rapotína, Velkých Losin a dál do Polska.

Výskyt těchto negativních energií a vibrací je způsoben především místem, protože přímo před sanatoriem, v místě dnešního rybníčku stály a vzplály v několika vlnách hranice s nevinnými obětmi. Navíc stejně tak se v blízkosti sanatoria nachází bývalý „Šibeniční vrch“, kde vyhasly 100 životů, vrahů, zlodějů a násilníků. Paradoxem zůstává, že na místě dnešního „Šibeničního vrchu“ stojí Domov důchodců a i zde je poměrně vysoká úmrtnost seniorů.

Autor: Merlin

Více zde: http://merlin-kral-carodeju-a-magu.webnode.cz/tajemna-a-desiva-mista-cr/

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *